Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwiecień 27, 2017, 00:26:50

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ciekawy plugin pozwalający na edycję zenitu i nadiru. SuperCubic  (Przeczytany 12460 razy)
kamillo44
Gaduła

« : Styczeń 04, 2011, 15:54:37 »

Przeszukałem forum i nie zauważyłem aby ktoś o tym pisał.

Znalazłem ostatnio bardzo fajny plugin do PS-a którym możemy edytować nadir i zenit. W opisie jest, że działa niestety tylko na PS 32bit.

http://www.superrune.com/technical/software_supercubic.php

Pisałem o nim przy okazji tematu w dziale Pano2VR, ale pomyślałem, że tam będzie dość trudno na to trafić

Pozdro.
Tjomek
Początkujący
*

« Odpowiedz #1 : Styczeń 05, 2011, 02:28:06 »

Zwyle dosc sceptycznie podchodze do takich dodatkow do PSa, ale po szybkim przetestowaniu to wyglada calkiem zachecajaco. Jesli po mniej szybkich experymentach okaze sie ze plugin nie powoduje zadnych dodatkowych niemilych niespodzianek na poprawionej panoramie to bedze bardzo bardzo szczesliwy 

Jesli ktos tez bedzie mial problemy z zapisem ustawien pluginu to znaczy ze trzeba przejac na wlasnosc plik supercubic.ini
ayu
Zaawansowany

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 08, 2011, 05:55:46 »

Moim zdaniem bardzo fajny plugin dla panoramistów. Działa dobrze podobnie jak np. PATCH w Pano2vr, z tym, że tutaj nadir/zenit możemy wkleić do "bazowego" zdjęcia panoramy a nie tylko w playerze i użyć go bez przeróbek w dowolnym programie do prezentowania panoram.
master88
Gaduła

"A kto umarł, ten nie żyje"

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 08, 2011, 13:23:18 »

ja niestety nie mogę spróbować bo mam 64bity ;/ wiec pozostaje krpano na rozbijanie na cube
kamillo44
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 08, 2011, 14:49:19 »

ja niestety nie mogę spróbować bo mam 64bity ;/ wiec pozostaje krpano na rozbijanie na cube

Jak ma się PS 64bit, to jest też i wersja 32bit. Jak zakładałem ten temat to miałem wtedy PS 32bit i nie widziałem, że tak jest.

Większość pluginów jest 32 bitów, trochę bez sensu byłoby, gdyby nie dało się z nich korzystać kiedy mam PS 64bit.

Pozdro.
master88
Gaduła

"A kto umarł, ten nie żyje"

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 08, 2011, 21:02:35 »

no ma sie tylko trzeba ja zainstalowac. a to bez sensu jak sie ma 64 zainstalowana
Irek W.
Gaduła

w 360° dookoła świata

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 08, 2011, 23:16:12 »

Działa dobrze podobnie jak np. PATCH w Pano2vr, z tym, że tutaj nadir/zenit możemy wkleić do "bazowego" zdjęcia panoramy a nie tylko w playerze i użyć go bez przeróbek w dowolnym programie do prezentowania panoram.

Błąd. w Pano2VR poprawioną panoramę możemy trwale zapisać w nowym pliku, a nie tylko jak napisałeś "w playerze". Wystarczy po uaktualnieniu łatek wyeksportwać jako equi zaznaczając opcję "zastosuj wszystkie łatki".

Irek Wilkiewicz
ayu
Zaawansowany

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 13, 2011, 12:56:22 »

Działa dobrze podobnie jak np. PATCH w Pano2vr, z tym, że tutaj nadir/zenit możemy wkleić do "bazowego" zdjęcia panoramy a nie tylko w playerze i użyć go bez przeróbek w dowolnym programie do prezentowania panoram.

Błąd. w Pano2VR poprawioną panoramę możemy trwale zapisać w nowym pliku, a nie tylko jak napisałeś "w playerze". Wystarczy po uaktualnieniu łatek wyeksportwać jako equi zaznaczając opcję "zastosuj wszystkie łatki".

Przepraszam za zmyłkę ale nie wiedziałem o tym . Dziękuję za informacje, na pewno się przyda.
Przetestowałem to już i jest OK.

Jest tylko jedno "ale"... zapotrzebowanie na RAM którego ten plug-in potrzebuje
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2011, 12:20:44 wysłane przez ayu » Zapisane
gagatek
Zaawansowany

« Odpowiedz #8 : Styczeń 13, 2015, 07:42:44 »

Czy mógłby ktoś w skrócie opisać jak użyć tego pluginu aby załatać nadir?
tomek
Gaduła

« Odpowiedz #9 : Styczeń 13, 2015, 08:47:37 »

wątek jest 2011 i z tego co sie orientuję plugin chyba nie był "Rewolucją"

do łatania najlepszym "pluginem" jest photoshop
gagatek
Zaawansowany

« Odpowiedz #10 : Styczeń 13, 2015, 11:10:03 »

Rozumiem, tylko zastanawiam się jak załatać połączoną panorame w Autopano, w photoshopie. Chodzi mi głównie o rozbicie zdjęcia na ów nadir. Bo jak się połączy tą panorame w Autopano. To nadir jest u spodu zdjęcia rozciągnięty na całe zdjęcie i nie wiem czego użyć aby był widoczny ten nadir "normalnie" cały.

mam jeszcze takie pytanie. A jak robicie panoramę z RAWów (np 3 zdjęć), to jak robicie z nadirem z ręki? Czy też RAW, a jeśli tak to też 3 zdjęcia czy tylko jedno?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 11:29:50 wysłane przez gagatek » Zapisane
tomek
Gaduła

« Odpowiedz #11 : Styczeń 13, 2015, 13:43:41 »

poczytaj sobie
http://panoforum.vr360.pl/index.php?topic=1436.0

i zobacz film

video-create-a-full-quicktime-vr-360-180-in-10-minutes.html

mam jeszcze takie pytanie. A jak robicie panoramę z RAWów (np 3 zdjęć), to jak robicie z nadirem z ręki? Czy też RAW, a jeśli tak to też 3 zdjęcia czy tylko jedno?

ze statywu, ja mam np. manfrotto z wysuwaną kolumną
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 13:46:06 wysłane przez tomek » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!