Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Sierpień 22, 2017, 23:42:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Dolomity  (Przeczytany 9541 razy)
adam123
Zaawansowany

« : Październik 18, 2012, 14:50:59 »

http://www.adamklimek.pl/dolomiti2012/

Dacie wiarę że podczas tych zdjęć nie zrobiłem ani jednego zdjęcia nie panoramicznego.... To chyba jakaś choroba

Pozdrawiam wszystkich panoramistów...
infinity
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Październik 18, 2012, 16:58:47 »

super, piękne zdjęcia
najbardziej podoba mi się trzecie i ostatnie...
rafalwojaczek
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Październik 18, 2012, 19:06:13 »

(...odnośnie ostatniego dość rozbudowanego wątku Panomaster'a, choć po części sprowokowanego, to jednak sporo wnoszącego.)

Kiedy oglądam perfekcyjnie dopracowane panoramy Jana Zięby, niewątpliwie doskonale zrobione pod każdym względem, odczuwam poniekąd przyjemność. W przeciwieństwie do Darka zbliżam, wykorzystując wiele pikseli z zapewne dużym trudem gromadzonych... Szczegóły, które się ukazują, robią duże wrażenie, jednak tematyka sakralna zupełnie mnie nie pociąga, choć potrafię docenić jej detale oraz pracę fotografa. Przepraszam, Fotografa.

W tym przypadku jest inaczej. Mamy pięknie złożoną panoramę, choć płaską, duży trud Autora... i niewidzialną rękę, która chwyta za... gardło. Zdjęcia są znakomite (choć musiałem przyciemnić jasność ekranu). To jest uchwycenie momentu, dobre miejsce, dobra robota... Robi wrażenie.

Jedna tylko uwaga techniczna: Dlaczego do pokazania tych zdjęć nie wykorzystałeś możliwości multiresolution i jakiegoś playera, który przecież posiadasz?

Pozdrawiam, R.

Jan Zięba
PTGui Guru
Gaduła
*

« Odpowiedz #3 : Październik 18, 2012, 21:33:40 »

Przepiękne zdjęcia moich ulubionych Dolomitów. Po Norwegii, to jeden z najpiękniejszych kawałków Europy.
Nabardziej podoba mi się trzecie zdjęcie.
Wybieram się tam w maju i już się cieszę z tej okazji.

Jan

Jan Zięba - fotografia panoramiczna
http://zieba.wroclaw.pl
rafalwojaczek
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Październik 18, 2012, 22:20:36 »

Wybieram się tam w maju i już się cieszę z tej okazji.
możemy liczyć na reportaż panoramiczny?

Jan Zięba
PTGui Guru
Gaduła
*

« Odpowiedz #5 : Październik 18, 2012, 22:48:40 »

Aparat na pewno wezmę, ale niestety coraz trudniej jest mi nosić po górach cały niezbędny sprzęt, bo to kupa kilogramów.
Ale coś na pewno zrobię.
Jan

adam123
Zaawansowany

« Odpowiedz #6 : Październik 18, 2012, 23:41:27 »

Dziękuje wszystkim za opinię jak każdy "artysta" lubię być doceniany tym bardziej przez tak dobre grono. Ale ja niestety widzę cały czas w tych zdjęciach dużo do poprawy...

Rafale nie używam playera do prezentowania zdjęć bo raczej jestem z tej starej szkoły która uważa że zdjęcia powinno się prezentować z białym, szarym, lub czarnym passe-partout, i właściwie ciągle szukam jakiegoś sposobu na prezentowanie panoram płaskich w internecie. Ale już widzę że ten sposób nie sprawdza się najlepiej (no chyba że ktoś dysponuje dużym 27calowym monitorem). Przy okazji jak by szanowne grono koleżanek i kolegów miało jakiś pomysł na prezentowanie takich zdjęć w internecie to chętnie podyskutuję na ten temat, bo problemów jest sporo do rozwiązania w tej materii.

Janie jeżeli mogę się z tobą podzielić doświadczeniami odnośnie noszenia sprzętu to poniżej kilka wskazówek.
Jeżeli nie jedziesz na sesję komercyjną to moim zdaniem w zupełności wystarczy aparat z jednym szklem np 24-70 lub 24-105 toploaderze z lowepro, jeden filtr polaryzacyjny jeden szary polówkowy i to wszystko. Moim zdaniem nie ma sęsu zabierać nic więcej bo to już i tak sporo a najgorzej jest się mordować z cięrzkim plecakiem na wakacjach. Toploader jest o tyle wygodny że montujesz sobie go do uprzeży z prawej lub lewej strony (ważne żeby to zrobić przez uprząż w tedy całkowicie przylega do ciała i nie czuje się cięrzaru sprzętu)i całkowicie nie przeszkadza podczas wspinaczki na ferratach a dostęp do aparatu masz cały czas bez ściągania plecaka.
A tak na marginesie to ja jak będziesz w okolicach cortiny d'ampezzo to pare lat temu znalazłem tam najlepszą restaurację w jakiej do tychczas byłem ( agroturismo el brite larieto ) na drodze z przełęczy tre crocci do cortiny d'ampezzo. I za każdym razem jak jestem w okolicy to wybieram się tam na jedzenie które jest poprostu bajeczne. Powiem tylko tyle że mają tam wszystko swoje i nie spotkałem tam nigdy turysty ( nie włocha ) no i nie trzeba się bać o portfel bo ceny są raczej niskie w porównaniu z miastem.

Jan Zięba
PTGui Guru
Gaduła
*

« Odpowiedz #7 : Październik 18, 2012, 23:47:28 »

Dzięki za podpowiedzi.
Jan

rafalwojaczek
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Październik 19, 2012, 10:41:03 »

Rafale nie używam playera do prezentowania zdjęć bo raczej jestem z tej starej szkoły...

Oczywiście, że passe-partout było by świetne
Chodziło mi tylko o to, że player płaskiej panoramy zapewni Ci dokładnie taki sam efekt jak obecnie + dużo większe możliwości + wygodę użytkowania.
Sprawdziłem roboczo na pierwszym zdjęciu, przemielając je przez droplet krpano

adam123
Zaawansowany

« Odpowiedz #9 : Październik 19, 2012, 17:01:39 »

Rafale
jeszcze nigdy tego nie robiłem, muszę spróbować... Ale dał bym wiele za skrypt który ładnie skaluje zdjęcie w przeglądarce. Wrzucasz fote i bez znaczenia jaką kto ma rozdzielczość monitora ona zawsze prezentuje się w określony sposób....
jerzysa
Gaduła

« Odpowiedz #10 : Październik 19, 2012, 19:16:40 »

No to akurat jest najprostsze, wystarczy w stronie osadzić pływająca ramkę IFRAME o stałych proporcjach wysokości do szerokości np 90% na 90% i w środek wsadzić fotografię multiresolution z playerem krpano, smarty czy jakiś inny ggnome. Np takie coś - <iframe width="300" height="200" scrolling="no" src="link_do_panoramki.html"></iframe>.
Dla purystów webowych dla których ramka nie jest trendy, możesz dać diva z takimi samymi proporcjami i wpakowac tam swfobject.
Inna możliwość to otwierać zdjęcie w jakimkolwiek playerze typu lightbox np - http://www.pirolab.it/pirobox/ z wymuszonym trybem pełnoekranowym.
Niestety jedynie oglądanie tej fotki we playerze panormicznym tak jak Ci radził  rafalwojaczek, umożliwi oglądającemu robienie zbliżeń bez przesuwania strony tak jak jest w tej chwili.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!