Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Czerwiec 28, 2017, 08:03:11

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: zakup programu do wycieczek  (Przeczytany 8589 razy)
mac412
Szeryf

« : Luty 07, 2013, 16:03:54 »

Witam.
Czy ten program Flash panorama player umożliwia tworzenie wirtualnych wycieczek, posiada interfejs graficzny? Aktualnie, pracuję w SaladoPlayer, jednak troszkę jest pracochłonna praca przy kilku panoramach. Znalazłem na necie licencję elektroniczną za ok. 220zł na:
http://flashpanoramas.com/player/
Większość wyświetlanych panoram w internecie jest wyświetlana za pomocą tego programu.
PS. Chciałem zakupić Pano2QTVR jednak po kontakcie z producentem, dowiedziałem się, że nie prowadzą już sprzedaży tego produktu.
cris
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Luty 07, 2013, 17:35:37 »

posiada interfejs graficzny?

http://krpano.com/docu/tutorials/#top

Obejrzyj tego tutka i pomyśl o krpano
sam mimo, że robię na Panotour przy pomocy tego tutka zrobiłem spacer

mac412
Szeryf

« Odpowiedz #2 : Luty 07, 2013, 18:44:32 »

Całkiem ciekawy tutek. Jednak licencja na krpano wyniosłaby mnie 90 euro (rozumiem, że z możliwością np sprzedaży wycieczki), ale widać szybkość procesu tworzenia wycieczki w porównaniu np. do SaladoPlayera, na którym pracuje.
zbigi
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Luty 07, 2013, 22:21:17 »

...Czy ... program Flash panorama player umożliwia tworzenie wirtualnych wycieczek, posiada interfejs graficzny?
...
Aktualnie, pracuję w SaladoPlayer, jednak troszkę jest pracochłonna praca przy kilku panoramach.
Tak FPP pozwala na tworzenie wycieczek wirualnych, tak samo jak pozwala na to Salado Player, z którego korzystasz.
To, czy program ma interfejs graficzny, czy nie nie świadczy o tym czy program jest dobry, czy nie. Nie jest to też decydujące o pracochłonności przygotowania wycieczki.

Znalazłem na necie licencję elektroniczną za ok. 220zł na: http://flashpanoramas.com/player/
Program FPP to produkt obecnie przestarzały, choć ciągle funkcjonalny. Jego słabością jest głównie to,że brak mu trybu multiresolution, co powoduje, że nie sposób pokazywać w Internecie panoram o dużej rozdzielczości.

Większość wyświetlanych panoram w internecie jest wyświetlana za pomocą tego programu.
Wydaje mi się, że twierdzenie, że większość panoram w Internecie jest pokazywana za pomocą FPP to gruba przesada. Kiedyś tak było (kilka lat temu), dzisiaj raczej króluje KRPano.

Chciałem zakupić Pano2QTVR jednak po kontakcie z producentem, dowiedziałem się, że nie prowadzą już sprzedaży tego produktu.
Tak, Pano2QTVR nie jest sprzedawany. Zastąpił go Pano2VR tego samego producenta, który jest nowszą, bardziej rozwiniętą wersją Pano2QTVR, w ostatnich wersjach pozwalającą na wyświetlanie w trybie multiresolution. Pano2VR jest - oczywiście - sprzedawany.

Wydaje mi się, mac412, że jesteś już dość długo członkiem forum, na którym wiele się pisało swego czasu na temat FPP, dlatego trochę mnie dziwią Twoje pytania o Flash Panorama Player i to, że nie bierzesz pod uwagę w ogóle programu Panotour firmy Kolor. Panotour jest właściwie interfejsem graficznym dla KRPano. Jego nabycie powoduje automatyczne uzyskanie licencji do KRPano (można nawet wyeksportować z legalnego programu Panotour pliki licencji KRpano i KRPanoTools).

Cokolwiek byś jednak nie kupił, to wg mnie nie osiągniesz aż tak wielkiego postępu w stosunku do narzędzia, którym się teraz posługujesz. czyli SaladoPlayer. No, może trochę lepiej działają narzędzia do konwersji panoram na kafelki, ładniejsze są domyślne grafiki, ale jeśli chcesz osiągnąć naprawdę dobry efekt, to przy pomocy każdego programu będziesz musiał włożyć sporo mrówczej pracy. Nie stworzysz nic oryginalnego, ani nie stworzysz prostym klikaniem naprawdę doskonałej wycieczki przy pomocy żadnego z tych programów, no chyba, że za doskonały uznasz efekt działania automatu KRPano, Panotour lub Pano2VR.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2013, 22:47:29 wysłane przez zbigi » Zapisane

Zbigniew Pilip
http://fotopano.pl
panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Luty 07, 2013, 22:37:56 »

FPP ma także interfejs graficzny ale - przynajmniej kilka lat temu - był to płatny dodatek. Odkąd projekt przejął od Denisa Trausti, nie śledzę jego rozwoju ale na forum jest sporo uwag co do tego, że szumne zapowiedzi zostają od lat zapowiedziami za to najczęstsze newsy dotyczące FPP dotyczą cen poszczególnych dodatków.

Alternatyw jest sporo - wszystkie płatne - jeżeli 90 euro to dla Ciebie problem, prawdopodobnie niczego nie kupisz.

Możesz poszukać czy na jakichś serwerach nie ostała się stara wersja Pano2QTVR - poza wersją 1.6 (eksportującą panoramy do formatu swf) był to soft bezpłatny.

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
zbigi
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Luty 07, 2013, 22:52:12 »

...wersja Pano2QTVR - poza wersją 1.6 (eksportującą panoramy do formatu swf) był to soft bezpłatny.

Wg mnie bezpłatna była wersja Pano2QTVR Gui bez funkcjonalności polegającej na tworzeniu wycieczek. Bezpłatne było tylko generowanie z panoramy equirectangular plików MOV lub ścianek kubicznych. Sam przez długi czas używałem tego programu do tych celów. Więcej funkcji i możliwość konwersji do SWF pojawiało się po zarejstrowaniu programu (nabyciu licencji). Ale mogę się mylić.

Zbigniew Pilip
http://fotopano.pl
panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #6 : Luty 08, 2013, 07:57:21 »

Możliwe że w wersji 1.6 pojawiła się możliwość tworzenia interfejsów (dość prymitywnych). Nie korzystałem z tych możliwości więc nie pamiętam czy starsze wersje je miały. To co pamiętam to fakt, że jako jedni z pierwszych (w tej akurat wersji) włączyli obsługę panoram flashowych (dzięki nowej wtedy wersji Flash Spoko.

A co do zakupu: FPP jest tańsze od KRPano ale dopłacając za dodatki wyjdzie w gruncie rzeczy podobnie.

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
mac412
Szeryf

« Odpowiedz #7 : Luty 08, 2013, 11:45:59 »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Jeżeli miałbym kupić program, który nie oferuje zbyt wiele i jest "przestarzały" to te 90E czy więcej nie stanowiłoby problemy. Pracowałem na demowej wersji Panotour i całkiem ciekawie mi się pracowało. Jednak po obejrzeniu tutoriala krpano, zainteresowałem się tym programem. Wielkiej różnicy cenowej nie ma, ale muszę się zastanowić.
Cokolwiek byś jednak nie kupił, to wg mnie nie osiągniesz aż tak wielkiego postępu w stosunku do narzędzia, którym się teraz posługujesz. czyli SaladoPlayer. No, może trochę lepiej działają narzędzia do konwersji panoram na kafelki, ładniejsze są domyślne grafiki, ale jeśli chcesz osiągnąć naprawdę dobry efekt, to przy pomocy każdego programu będziesz musiał włożyć sporo mrówczej pracy. Nie stworzysz nic oryginalnego, ani nie stworzysz prostym klikaniem naprawdę doskonałej wycieczki przy pomocy żadnego z tych programów, no chyba, że za doskonały uznasz efekt działania automatu KRPano, Panotour lub Pano2VR.
Tak, wiem. Sprzęt nie czynią mnie lepszym, ale mogą pomóc. Wiem, że czeka mnie jeszcze sporo czasu i pracy, żeby choć trochę dorównać Wam:)

Pozdrawiam
Maciej
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!