Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwiecień 27, 2017, 00:32:46

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: SaladoPlayer 1.3.5  (Przeczytany 6937 razy)
mstandio
Gaduła

« : Czerwiec 09, 2013, 23:05:11 »

W końcu udało mi się doprowadzić major release do końca Wstrząsających nowości raczej brak, jest to suma poprawek od poprzedniej wersji, w spójnej działającej paczce.

zapraszam do używania: http://openpano.org

Bartess
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Sierpień 06, 2013, 13:48:56 »

Cześć.
Pracuję teraz nad czymś dużym. Ale zostałem przy SP 1.3.2.
Powiedz proszę, jak zmienić, by obracanie panoramy domyślnie było tak, jak było wcześniej, czyli klikając myszą i przesuwając nią obraz obraca się, a teraz domyślnie widzę, że jest włączona łapka. Jak to ustawić na "nie-łapkę"?

Moduł ViewFinder-1.3 w 1.3.2 pokazuje tylko pan i tilt, a nie widać fov. Co prawda w SP 1.3.5 działa, ale ta łapka....

Jak podmieniłem tylko SaladoPlayer-1.3.5.swf w html'u. to przestało mi działać zoomowanie za pomocą scrolla myszy.

W 1.3.5 nie działa mi też maxPixelZoom (w 1.3.2 działa).

W 1.3.2 po załadowaniu panoramy, że by zaczą działać na scrollu przybliżanie, to najpierw trzeba scrollem oddalić...

Chyba tyle na razie...
Pozdrawiam!
Ps.: Pewnie teraz będę Cię więcej niepokoił, bo mam coś sporego do obrobienia :-).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 13:51:29 wysłane przez Bartess » Zapisane

mstandio
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Sierpień 11, 2013, 20:31:23 »

max pixel zoom to jest wartosc ktorej wlasciwie nie trzeba wogole ruszac, teoretycznie sama znajdzie odpowiednie max przyblizenie w zaleznosci od rozmiaru panoramy. z czasem max pixel zoom byl liczony w rozny sposob ale pobieral dane ze zmiennej o tej samej nazwie, w najnowszej wersji polecam pozostawic defaulty

w przyblizeniu i scrollu nic nie robilem wiec nie wiem czemu mialoby przestac dzialac

Toker
Użytkownik
**

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 04, 2013, 16:21:08 »

Cześć, jak najlepiej ustawić saladoconverter aby jakość panoramy była jak najmniej stratna?

Bartess
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 13, 2013, 12:19:14 »

Wg mnie możesz pozostawić parametry "fabryczne", ewentualnie podnieść jakość jpg z 0,8 na wyższą, ale raczej różnicy nie zauważysz żadnej. Zatem chcąc mieć panoramę jak najwyższej jakości musisz o to zadbać we wcześniejszych fazach Twojej pracy. I to jeszcze przed wciśnięciem spustu migawki, czyli poczynając od właściwego ustawienia parametrów aparatu  .

Patrząc na Twoje panoramy mam wrażenie, że na części jest za dużo żółtego i brakuje mi na nich nieba - bardzo często masz je białe. Napisz może w jaki sposób fotografujesz, czy używasz autobracketingu itd.

Pozdrawiam

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!