Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Grudzień 11, 2017, 03:18:00

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zrobić flat?  (Przeczytany 3320 razy)
pawq
Gość
« : Listopad 08, 2006, 20:28:56 »

Witam wszystkich forumowiczów,

na początek mam bardzo płaskie pytanie. Chodzi mi o złozenie płaskiej panoramy flat.
Proszę mi powiedzieć, jakie są założenia, główne zasady itp..
Weźmy pod uwagę np kadr jakiegoś budynku, chcąc go sfotografować, tak, żeby wszystko było proste. czy jest to możliwe w każdym przypadku? czy są jakieś oganiczenia w kącie widzenia? jak szeroka może byż taka panorama? ile zdęć zrobić najlepiej, tak żeby wszystko dobrze się złożyło..
dziękuję z góry za wszystkie podpowiedzi, pomoc i uwagi..
pozdr
pawq

oczywiście chciałbym to złożyć w ptgui..
lookdigital
Forumowicz
Gaduła
*

« Odpowiedz #1 : Listopad 08, 2006, 21:00:56 »

Temat rzeka, zadaj pytanie inaczej, rozłuż na mniejsze tematy. Odpowiem na pierwsze, nie ma żadnych założeń, to ty tworzysz kompozycję, jedyne o czym musisz pamiętać to fakt, że linie poziome im dalej są od linii rzeczywistego horyzontu będą się bardziej wyginać. Do 120° linie mogą być tylko proste, powyżej 120° piony są proste a poziomy krzywe.

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!