Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Luty 21, 2018, 19:59:09

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: POMÓŻCIE PROSZE panorama na jednym www działa a na innym nie. To wina .class?  (Przeczytany 5923 razy)
ceteris
Początkujący
*

« : Marzec 16, 2012, 13:59:42 »

Czy ktoś z Państwa miał problem polegający na tym że panorama oparta na JAVIE nie może odszukać na serwerze pliki .class ?  Stworzylem testową witryne http://ocenaaut.republika.pl/ na której moja panorama pięknie działa  ale niestety już na innej witrynie (docelowej) ta sama panorama nie wyświetla się Smutny Po wejściu w szczegółowy opis błędu widnieje:

Kod:
Java Plug-in 1.6.0_17
Using JRE version 1.6.0_17-b04 Java HotSpot(TM) Client VM
User home directory = C:\Documents and Settings\User
----------------------------------------------------
load: class JsphereLite.class not found.
java.lang.ClassNotFoundException: JsphereLite.class
 at sun.plugin2.applet.Applet2ClassLoader.findClass(Unknown Source)
 at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
 at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
 at sun.plugin2.applet.Plugin2ClassLoader.loadCode(Unknown Source)
 at sun.plugin2.applet.Plugin2Manager.createApplet(Unknown Source)
 at sun.plugin2.applet.Plugin2Manager$AppletExecutionRunnable.run(Unknown Source)
 at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
Caused by: java.io.IOException: open HTTP connection failed:/panoramy/JsphereLite/class.class
 at sun.plugin2.applet.Applet2ClassLoader.getBytes(Unknown Source)
 at sun.plugin2.applet.Applet2ClassLoader.access$000(Unknown Source)
 at sun.plugin2.applet.Applet2ClassLoader$1.run(Unknown Source)
 at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
 ... 7 more
Exception: java.lang.ClassNotFoundException: JsphereLite.class

Niewiele mi mówi ten opis błędu ale chyba JAVA nie moze znaleźć pliku .class ?   Odwołania w HTMlu + struktura katalogów na koncie FTP + nazwy plików są 100% IDENTYCZNE z tymi które działają na www.ocenaaut.republika.pl

A może serwer hostingodawcy ma wylączoną obsługe plików typu .class? Wyslalem zapytanie do firmy hostingowej ale nie odpowiadają. Kontaktowalem sie z Developerem który tworzyl witryne i rozklada ręce twierdząć że problem raczej po stronie serwera jest. 

Bylbym bardzo wdzięczny gdyby Ktoś z Was mi doradził co robić...
zbigi
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Marzec 16, 2012, 14:48:02 »

Na Twoim miejscu sprawdziłbym na jakich platformach postawione są serwery: testowy i docelowy. Jeśli ten testowy to serwer z systemem Windows, to uruchomiona na nim usługa serwera HTTP będzie ignorować wielkość liter używanych w nazwach plików, folderów i zasobów. Natomiast na serwerach z systemem Linux Unix BSD, generalnie tzw systemach unixowych - wielkość liter ma decydujące znaczenie. Jeżeli jest różnica w platformach, to szukałbym błędu w nazwach używanych na serwerze (pliki i foldery) i w skryptach systemu, przy pomocy którego wyświetlasz swoją panoramę. Może być mała różńica: np. w jednym miejscu JasphereLite.classs, a w drugim Jaspherelite.class. Musisz takie błędy znaleźć, bo w systemie linunksowym te dwie nazwy odnoszą siędo zupełnie różńych obiektów, które mogą istnieć równolegle obok siebie.

Niektóre programy, będące klientami FTP, oferują np. zamianę wielkich liter na małe przy kopiowaniu plików. Może na coś takiego zezwoliłeś? Czasem takie programy wyświetlają też np. nazwę katalogu jako np. Folder (bo ładniej wygląda), podczas gdy w rzeczywistości ta nazwa to FOLDER.

Kolejną sprawą, którą powinieneś sprawdzić, jak nie znajdziesz błędów w nazwach (a może od tego warto w ogóle zacząć?), to skontrolowanie jakie uprawnienia do katalogu ze skryptami, w którym znajduje się poszukiwany przez skrypt JasphereLite.class są na jednym, a jakie na drugim serwerze. Może brakuje uprawnień i stąd problem. Postaraj się sprawdzić to korzystając z dostępu przez FTP. Możesz to sprawdzić korzystając np. z FTP Total Commandera: najpierw otwierając połączenie ze swoim FTP, a potem wybierając w TC z menu Plik opcję Zmień atrybuty (nie tylko pokazuje jakie są uprawnienia, ale i pozwala je zmienić - stąd taka nazwa opcji).
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 15:23:22 wysłane przez zbigi » Zapisane

Zbigniew Pilip
http://fotopano.pl
lookdigital
Forumowicz
Gaduła
*

« Odpowiedz #2 : Marzec 17, 2012, 09:00:13 »

według mnie, w tym przypadku jest to wynik serwera, te bezpłatne serwery są często okrojone

druga rzecz to fakt, że mój win 7 i opera krzyczą o zabezpieczeniach i różne takie i nie udało mi się zobaczyć żadnej panoramy również tych na stronie jasphare

mstandio
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Marzec 17, 2012, 09:49:30 »

applety java sa jak plik swf nie maja nic wspolnego z serwerem poza tym ze sa z serwera sciagane

to jest problem usera zeby sie wszytsko po jego strtonie zgadzalo - u mnie na ff wyswietla sie poprawnie

ceteris
Początkujący
*

« Odpowiedz #4 : Marzec 21, 2012, 19:07:21 »

Tak jak radził Zbigi zaznaczyłem wszelkie możliwe uprawnienia ale to chyba nic nie dało i nadal na finalnej witrynie panorama sie nie wyświetla (nie chcę tu publicznie podawać adresu do finalnej witryny chyba że na PW). Co do nazewnictwa plików to kompletnie gubię się w tym wszystkim bo dziwi mnie że np. na tej sprawnej, testowej witrynie, gdzie wszystko działa ok. (czyli www.ocenaaut.republika.pl/test.htm  lub www.ocenaaut.republika.pl/index.htm) w kodzie HTML mam odwołanie do enginu .jar w postaci
Kod:
<applet name=jsphere codebase="./panoramy/" archive=my-jsphere-lite.jar code=JsphereLite.class width=500 height=400>
  a tymczasem na serwerze ftp mam wrzucony silnik jar o pełnej nazwie: "jsphere-lite-1.4.10.jar"  (zamiast nazwy "my-jsphere-lite.jar")  a mimo tej różnicy w nazwie panorama prawidłowo się wyświetla....

Przed chwilą wrzuciełem na serwer spakowany zestaw plików które odpowiadają za wyświetlanie mojej panoramy; link to: www.ocenaaut.republika.pl/test.zip

Czy moge Was poprosić żebyście sami ocenili swoim eksperckiem ten zzipowany zestaw plików i  wytłumaczlyli jak to możliwe że gdy wgrywam ten zestaw na testową witryne wszystko działa prawidłowo a już na finalnej witrynie TEN SAM zestaw plików  nie wyświetla panoramy (pojawia się komunikat błędu który opisalem w pierwszym poście tu). Wpadam w desperacje Smutny
panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Marzec 21, 2012, 19:31:13 »

http://ai360.pl/projekty/java/test.htm

Na serwerze nie ma pliku jar. Widać w pierwszej kolejności JAVA ładuje plik klasy (JsphereLite.class) a potem (jeżeli go nie ma) przeszukiwane jest archiwum jar (nota bene to archiwum zawiera tylko plik JsphereLite.class). Prawdopodobnie w treści htmla można to odwołanie wywalić.

Piszesz, że nie chcesz podawać nazwy finalnego serwisu - jak go nie podasz to problemu nie rozwiążesz. Bo problem jak się wydaje tkwi właśnie w serwerze a nie plikach. Skoro działa to na onecie i działa u mnie (podejrzewam, że będzie działać u innych) to jest to jest to wniosek jaki się sam na usta ciśnie.

Pisze Mstandio "applety java sa jak plik swf nie maja nic wspolnego z serwerem poza tym ze sa z serwera sciagane" - to jest prawda, ale też serwer można skonfigurować tak żeby przyjmował (PUT) i wydawał (GET)  tylko określony typ plików (np. typowe dokumenty internetowe czy pliki graficzne) inne pliki zaś blokował (można np. zablokować wykonywanie skryptów w określonym folderze).  W takim wypadku pliki nie będą z serwera pobierane przez przeglądarkę i być może to jest właśnie Twój problem - skoro przeglądarka ich nie pobiera, bo serwer ich nie wydaje, to zgłaszany jest informacja że nie można znaleźć takich czy innych plików.

Podejrzewam że Twoim problemem może zająć się tylko administrator serwera.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 19:39:14 wysłane przez panomaster » Zapisane

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!