Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Październik 18, 2017, 14:05:47

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zdjęcia jakby nie pasowały do siebie...  (Przeczytany 5387 razy)
M.
Szeryf

« : Luty 11, 2015, 18:52:59 »

Witam

Mam prośbę - może ktoś z Was ma pomysł jaki może być powód że te zdjęcia nie chcą się złożyć w całość? Panoramy robię od 4 lat na potrzeby pracy i nigdy nie miałem problemu z ich złożeniem - pierwszy raz nie chcą się złożyć i nie mam pojęcia jaki może być tego powód... zdjęcia w PTGui wyglądają jakby kompletnie do siebie nie pasowały...

Dodawałem punkty kontrolne ręcznie ale przyjmowały jakieś chore wartości nawet do 80 czego nigdy nie miałem...

Zdjęcia można pobrać z http://michaljankowski.com/panojpg.zip

Pozdrawiam
tomek
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Luty 11, 2015, 19:30:53 »

mozliwe że punkt nodalny nie jest dokładnie ustawiony i "zakładka" jest duża z 3 zdjęć  mozna by panoramę złożyć.

Zrób panorame testową z tymi ustawieniami jeszcze raz i zobaczysz czy się problem powtarza
- robiłeś w tym mieszkaniu inne panoramy czy tylko tę jedną?
M.
Szeryf

« Odpowiedz #2 : Luty 11, 2015, 20:24:25 »

Na tych ustawieniach robiłem niedawno panoramy i sklejały się z automatu bez żadnej korekty - z 4 jakoś lepiej się kleją mimo że z obliczeń wystarczą trzy zdjęcia 
tomek
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Luty 11, 2015, 20:51:48 »

Na tych ustawieniach robiłem niedawno panoramy

problematyczna panorama była robiona przed czy po niedawno robionych panoramach.

i czy podczas robienia tej panoramy robiłeś jeszcze jakieś?

M.
Szeryf

« Odpowiedz #4 : Luty 11, 2015, 21:10:35 »

Przed robiłem te bezproblemowe - nic nie ruszałem przy głowicy, obiektyw to stałka 8mm więc też nie dało się nic przestawić - zaraz w domu zrobię testową panoramę bo nie mam pojęcia co mogło się stać - jak dla mnie to te zdjęcia mocno nie pasują do siebie... pomieszczenie to ok 20m2 więc ciasno nie było... zaraz zobaczę co wyjdzie z testów...

O tyle mnie ten przypadek ciekawi, ponieważ nie mam pomysłu co poszło nie tak a chciałbym uniknąć takich sytuacji na przyszłość (mam taki problem pierwszy raz od 4 lat)
tomek
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Luty 11, 2015, 21:27:20 »

róznie bywa czasem można przy ustawianiu sprzętu rozproszyć się na chwilę, i być święcie przekonanym że wszystko było ustawione ok.
A dopiero na kompie wychodzą "kwiatki"

ja się staram zawsze sprawdzić swoją "check - listę" przed zrobieniem zdjęć

1. odpowiednio ustawiona głowica

2. czy na 8mm ustawiony obiektyw

3. ostrość

Przed wyjściem z domu ZAWSZE! sprawdzam aparat / karty / baterie

M.
Szeryf

« Odpowiedz #6 : Luty 11, 2015, 21:40:58 »

Właśnie zrobiłem panoramę testową w domu... wyszło idealnie - złożyło się na automacie bez jednego błędu... nie mam pojęcia... może masz rację że gdzieś się rozkojarzyłem i może coś przegapiłem mocując aparat do głowicy (np. nie wystarczająco go dosunąłem do punktu blokady itd.) Teraz będę bardziej ostrożny i tak jak piszesz... przed zdjęciami sprawdzę wszystko 
Junhyung
Zaawansowany

« Odpowiedz #7 : Maj 29, 2015, 11:10:00 »

Witam,

mam podobny problem. Zdjęcia nie pasują do siebie. Jestem wstanie złożyć prawie cała panoramę, ale na łączeniu brzegów panoramy wszystko się rozjeżdża. Całą panoramę muszę składać ręcznie bo program z automatu nie jest tego w stanie zrobić (nie jest nawet w stanie złożyć połowy panoramy).
Panorama nie była robiona przeze mnie i nie ma możliwości zrobienia jej jeszcze raz.
Była wykonywana w ciasnym pomieszczeniu (wnętrze samochodu, miejsce kierowcy) i do tego obiektyw był skierowany lekko w dół.
Niestety nie mogę dorzucić fotek.

Już kiedyś składałam panoramę z wnętrza samochodu i nie było większych problemów. Teraz nic do siebie nie pasuje.
Jest jakiś sposób, żeby mimo wszystko złożyć taką panoramę?

Z góry dzięki za pomoc
panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Maj 31, 2015, 23:58:16 »

Ciekawe pytanie, zważywszy na fakt, że sam tego nie robiłeś i nie możesz nam niczego pokazać...

To forum panoramistów a nie jasnowidzów.

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!