Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Sierpień 22, 2017, 23:42:51

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zrobic dobry hdr w pomieszczeniu  (Przeczytany 4528 razy)
dominator1
Zaawansowany

« : Lipiec 24, 2015, 16:01:46 »

Ostatnio bawię się z HDR w panoramach i powiem szczerze, że nie udało mi się zrobić jeszcze czegoś perfekcyjnego Cały proces utrudnia mi mój ulubiony PTGui  który widzi dwa problemy. Po pierwsze seria zdjęć najciemniejszych i najjaśniejszych , program sie gubi i nie skleja zdjęć bo na niektórych mało co widać. Po drugie nawet po ręcznym dodaniu punktów widać łączenia barw oraz inne dziwne artefakty... Więc postanowiłem, że najpierw wszystkie zdjęcia pociągnę Photomatixem niestety ja tam mały mam wpływ na to jak będzie wyglądać hdr bo mogę owszem wszystko ustawić ale co z tego jak nie widze panoramy jako całość, widzę tylko poszczególne zdjęcia. To zdjęcie mi ubliża i ciekawszy efekt uzyskał bym robiąc tylko jedno zdjęcie a nie 3: -2 0 +2 .. W photomixie ustawiłem efekt fotografia . Dajcie jakieś rady jak zrobić dobry hdr Tutaj fotka prawdziwego hdr
 A tutaj z jednego zdjęcia po poprawkach

manfred
Początkujący
*

« Odpowiedz #1 : Lipiec 24, 2015, 16:47:51 »

Raczej jako fotografia wnętrz nie do przyjęcia. Tu jest mój wg mnie wzór do naśladowania http://www.saldat.pl/html/fot-marketing10.htm
dominator1
Zaawansowany

« Odpowiedz #2 : Lipiec 24, 2015, 17:23:48 »

Fajne przykłady. Może ktoś się podzieli wiedzą jakie programy i jaka kolejność. Czy najpierw skleić 3 panoramy a potem bawić sie w hdr czy pierw zdjęcia połączyć w hdr a potem panorama

pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Lipiec 24, 2015, 20:01:31 »

W PTGUi zaznacz zeby linkowal ci serie (jak robiles na manualu zapyta sie sam czy linkowac jak robiles na z priorytetem przeslony to musisz to recznie ustawic)
zaznaczasz exposure fusion i jeszcze mozesz ustawic suwakami 
mozesz tez cale ciemne foto zamaskowac to nie bedzie bral pod uwage ciemnych partii i szumow  , wygeneruj  psd pozniej odmaskowac na wrstwach  okna
A kolejnosc jak dla mnie to
RAW-->LR .tif-->PTGUI-->PS
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2015, 20:03:46 wysłane przez pest801a » Zapisane

Mariusz Kalinowski
www.mkpano.com
dominator1
Zaawansowany

« Odpowiedz #4 : Lipiec 25, 2015, 07:52:20 »

W PTGUi zaznacz zeby linkowal ci serie (jak robiles na manualu zapyta sie sam czy linkowac jak robiles na z priorytetem przeslony to musisz to recznie ustawic)
zaznaczasz exposure fusion i jeszcze mozesz ustawic suwakami 
mozesz tez cale ciemne foto zamaskowac to nie bedzie bral pod uwage ciemnych partii i szumow  , wygeneruj  psd pozniej odmaskowac na wrstwach  okna
A kolejnosc jak dla mnie to
RAW-->LR .tif-->PTGUI-->PS
ja ptgui mam po angielsku mogl bys napisac jak to bedzie z.angielskiego bardziej dokladnie? Zrobiłem exposure fusion a zawsze wybierałem true hdr. taki efekt
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2015, 09:13:02 wysłane przez dominator1 » Zapisane

pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Lipiec 25, 2015, 15:14:48 »

Jezeli chodzi o linkowanie w PTGUi
wrzycasz foto do PTGUi klikasz 2.Align Images...-->jak masz foto robione z ta sama expozycja czyli na manualu zawsze ten sam baceting  to wyskoczy ci okienko ( Bracketed Exposures ) zaznaczas Exposure Fusion i opcje enable hdr mode and link the bracketed images  wciskasz ok

jak masz foto z rozna exp lub brakuje ci jakiegos foto w to on ci sie nie zapyta i wszytkie beda odzielne ale nadal mozesz je polaczyc klikajac Advanced-->Image Parameters  i zaznaczas 2 i 3 fotke z serii pierwsza zostaje odznaczona
nastepnie jak wejdziesz w Exposure /HDR masz info ze foto sa zlinkowane wciskasz Fusion setting  tam mozesz sobie troche poustawiac suwakami nastepnie create panorama -->LDR file format .PSD -->i zaznaczasz Blend planes i exposure fused panorama  nastepnie w ps uzywasz pen tool do zaznaczenia okna i twozysz maske dla wydobycia szczegowow zmieniasz mieszanie warstwy na multiply czyli nakladka i to co za onkem masz wyrazniejsze jak chcesz rozswietlic pokuj to powielasz warstwe esposure fused i zmieniasz jej mieszanie na screen czyli ekran jak za slabo to powtarzasz jak za mocno to zmniejszasz krycie warstw

Mariusz Kalinowski
www.mkpano.com
dominator1
Zaawansowany

« Odpowiedz #6 : Lipiec 25, 2015, 16:25:44 »

Jezeli chodzi o linkowanie w PTGUi
wrzycasz foto do PTGUi klikasz 2.Align Images...-->jak masz foto robione z ta sama expozycja czyli na manualu zawsze ten sam baceting  to wyskoczy ci okienko ( Bracketed Exposures ) zaznaczas Exposure Fusion i opcje enable hdr mode and link the bracketed images  wciskasz ok

jak masz foto z rozna exp lub brakuje ci jakiegos foto w to on ci sie nie zapyta i wszytkie beda odzielne ale nadal mozesz je polaczyc klikajac Advanced-->Image Parameters  i zaznaczas 2 i 3 fotke z serii pierwsza zostaje odznaczona
nastepnie jak wejdziesz w Exposure /HDR masz info ze foto sa zlinkowane wciskasz Fusion setting  tam mozesz sobie troche poustawiac suwakami nastepnie create panorama -->LDR file format .PSD -->i zaznaczasz Blend planes i exposure fused panorama  nastepnie w ps uzywasz pen tool do zaznaczenia okna i twozysz maske dla wydobycia szczegowow zmieniasz mieszanie warstwy na multiply czyli nakladka i to co za onkem masz wyrazniejsze jak chcesz rozswietlic pokuj to powielasz warstwe esposure fused i zmieniasz jej mieszanie na screen czyli ekran jak za slabo to powtarzasz jak za mocno to zmniejszasz krycie warstw
Dobrze rozumiem że reszte zdjec tez mam zaznaczac? Coś takiego?

pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Lipiec 26, 2015, 11:20:28 »

tak teraz wystarczy ze jedno foto z serii bedziesz maskowal to maska bedzie automatycznie na 2 pozostalych, i jak bedziesz chcial dopasowac w podgladzie foto to wystarczy ze przeciagniesz jedno z serii a reszta bedzie tez sie przesuwac

Mariusz Kalinowski
www.mkpano.com
dominator1
Zaawansowany

« Odpowiedz #8 : Lipiec 26, 2015, 13:55:15 »

mniej więcej rozumiem, ale o ile problemu niema ze zwykłym oknem gdzie da się zaznaczyć bez problemu o tyle okno z firanką robi problem.... Światło jest rozproszone po całej firance.. nierozumiem tylko dlaczego kazesz dac exposure fusion skoro chodzi mi tu o prawdziwy hdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2015, 14:08:03 wysłane przez dominator1 » Zapisane

pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #9 : Lipiec 26, 2015, 14:12:01 »

Decyzja nalezy do ciebie wedlug mnie wyglada to bardziej naturalnie ale zrob HDR i Fuzje, mozesz je tez zmiksowac w PS bo z HDR otrzymasz wiecej szczegolow w oknach  wybierasz to co ci wygodniejsze

Mariusz Kalinowski
www.mkpano.com
dominator1
Zaawansowany

« Odpowiedz #10 : Lipiec 26, 2015, 15:01:34 »

będę próbować 

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!