Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Marzec 25, 2017, 14:38:16

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zestaw do wirtualnych spacerów dla początkującego  (Przeczytany 1007 razy)
Mishkq
Początkujący
*

« : Czerwiec 19, 2016, 10:00:43 »

Witam wszystkich forumowiczów, zdecydowałem się na zrobienie wirtualnego spaceru po mojej szkole.
Ponieważ na jego zrealizowanie mam cały rok, mam czas na zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu fotografii, jednak zgodnie z założeniami projektu którego się podejmuję muszę wpierw przedstawić koszty projektu (aparat+statyw+głowica+ew. oprogramowanie). Chciałbym zamknąć się w kwocie 2000 zł uprzednio informuję że mam już lustrzankę, lecz jest to stary nikon D50 więc nie wiem czy nie trzeba będzie kupić nowego aparatu. Domyślam się że do aparatu będzie trzeba dokupić obiektyw typu fish-eye oraz statyw z głowicą do panoram sferycznych. Z góry dziękuje za poświęcony mi czas
pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 22, 2016, 22:26:28 »

2000 to troche malo ale nie jest powiedziane ze sie nie da.
Obiektyw sameyang 8mm+ hugin+gimp +glowica wlasnej roboty aparat masz pano2vr lub krpano w zaleznosci jak uciebie z nauka programowania

Mariusz Kalinowski
www.mkpano.com
pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 22, 2016, 22:28:41 »

Lub cos w stylu jednostrzalowego odpada ci glowica soft do sklejania i glowica i aparat i obiektyw ale jakos chyba mizerna

Mariusz Kalinowski
www.mkpano.com
zbigi
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Lipiec 05, 2016, 10:55:26 »

Tak jak pisał Mariusz (pest801a) - wystarczy na początek darmowe oprogramowanie do sklejania panoram. Trochę gorzej wygląda oprogramowanie do tworzenia wycieczek wirtualnych, bo jest dosyć drogie. Nie wiem, czy dopuszczasz tworzenie wycieczek w technologii Flash. Ostatnio nie jest to trendy: wszyscy przechodzą na HTML5. Ale jeśli Flash byłby tolerowany, to są też zestawy darmowe do tworzenia wycieczek wirtualnych na tej platformie.
Sprzęt można dosyć tanio kupić używany. W pogoni za rozdzielczością, czasem niektórzy sprzedają swoje lustrzanki o nietopowej rozdzielczości matrycy. Można obecnie kupić dość tanio używane aparaty z rozdzielczością matrycy około 15-16 Mpx. Widziałem takie aparaty za około 1000 zł (body). Używany fisheye Samyang 8 mm trafić można za około 600-700 zł. Swoim aparatem uzyskasz - moim zdaniem - trochę za małą rozdzielczość jak na dzisiejsze czasy, w których bardzo wiele osób używa monitorów o dużych przekątnych i - w konsekwencji - o dużych rozdzielczościach. Możesz zostać przy swoim aparacie i zdecydować się na używanie obiektywu o dłuższej ogniskowej, ale to utrudnia sprawę (zwłaszcza początkującemu), bo trzeba robić więcej zdjęć z każdego miejsca (zależnie od ogniskowej). Swoje pierwsze panoramy to w ogóle zrobiłem kitowym obiektywem ustawiając go na 18 mm.
Twój największy problem do rozwiązania polega na tym, byś wiedział jak, a czym zrobić panoramy to sprawa drugorzędna (choć też ważna).
Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2016, 13:39:35 wysłane przez zbigi » Zapisane

Zbigniew Pilip
http://fotopano.pl
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!