Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Kwiecień 27, 2017, 00:23:53

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Video z Ricoh Theta  (Przeczytany 152 razy)
ludwig
Gaduła

« : Marzec 09, 2017, 21:04:29 »

Co prawda używam Ricocha bardziej do zabawy niż do pracy to ostatnio postanowiłem nagrać klientowi jako niespodziankę video, oprócz panoram z lustrzanki.
Zgrałem materiał na PC i okazało się że video jest w postaci dwóch kółek z dwóch obiektywów kamerki umieszczonych jednocześnie w jednym pliku wideo.
Kiedyś po zgraniu był jeden już połączony obraz equi.
Jak robiłem wcześniej podgląd na iPadzie to była to już złożone video 360...
Nie wiecie czy jest jakiś sposób na połączenie/przerobienie tego dziwnego formatu na taki który łyknie mi youtube?

Dariusz Lech
lucid dream design studio - agencja fotograficzno reklamowa
http://www.ldstudio.pl/
KREO
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Marzec 11, 2017, 12:17:05 »

Cześć

1. Sprawdź czy nie można ściągnąć od producenta oprogramowania do łączenia
2. Są rozwiązania drogie, typu Autopano
3. Poszukaj czy rozwiązania innych firm będą kompatybilne, np Gear 360, który jest bezpłatnie do pobrania i łączenia filmów

panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Marzec 13, 2017, 13:31:53 »

Ściągnij ze strony producenta RICOH THETA na PC (https://theta360.com/pl/about/application/pc.html) - to prościutki soft który konwertuje panoramy na "wyprostowane" (zgodnie z zapisaną przy rejestracji pozycją kamery) i przy okazji składa filmy do formatu equi. Wystarczy przeciągnąć materiał źródłowy na okno programu. Na pewno działa z Theta S.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2017, 13:36:44 wysłane przez panomaster » Zapisane

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
ludwig
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Marzec 17, 2017, 21:22:13 »

Dzięki Leszku za info.
Mam jakiś dziwny komputer bo już dawno pobrałem i próbowałem zainstalować ten program lecz mi się nie udało.
Podczas procesu instalacji wszystko znika tuż po tym jak pasek instalacji dojdzie do końca. Jednak po wszystkim nie mam nowych programów w systemie. Nie wyskakuje również żaden błąd ani nic w tym stylu.
Myślałem że tak ma być i jest to jakiś bezużyteczny programik i zrezygnowałem z analizy o co chodzi.

Sprawdzę jeszcze na innych komputerach - może tam zadziała.

Dariusz Lech
panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Marzec 20, 2017, 08:01:02 »

Ja z instalacją nie miałem żadnych problemów, a ostatnia jaką robiłem miałą miejsce bodaj 3 tygodnie temu (Na Win 7). Sprawdź co jest nie tak bo to jest dokładnie to, czego szukasz. Dostajesz filmy w equi bez żadnego dodatkowego babrania się.

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
nuraji
Początkujący
*

« Odpowiedz #5 : Marzec 29, 2017, 10:28:03 »

Wiesz jaką ścieżkę instalacji podawałeś? Sprawdź czy istnieje folder. Jak program nie działa to usuń wszystkie jego pliki i zainstaluj ponownie może wykorzystując uruchomienie jako administrator?
ludwig
Gaduła

« Odpowiedz #6 : Marzec 30, 2017, 11:07:17 »

Próbowałem wszystkich opcji, żadna nie pomaga.
Ścieżka nie powstaje bo instalacja wyłącza się zanim cokolwiek mogę wybrać.
Uruchamiam plik instalacyjny, zaczyna się proces, coś się rozpakowuje (zapewne do TEMP) i po chwili, jak pasek postępu dojdzie do końca to wszystko znika.
Uruchamiałem jako administrator i jeszcze na kilka innych sposobów.

Średnio miałem czas ostatnio żeby eksperymentować ale muszę posprawdzać na komputerach znajomych jak to wygląda.

Dariusz Lech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!