Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Czerwiec 24, 2017, 18:19:18

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zmiana języka w KRPano - możliwości w samym programie  (Przeczytany 155 razy)
jodri
Początkujący
*

« : Kwiecień 19, 2017, 09:53:58 »

Witam serdecznie.
Nadeszła pora, kiedy Klient chciał dwujęzyczny wirtualny spacer i przez dłuższy czas zastanawiałem się jak zrobić, by panel sterowania był w dwóch językach.

Rozwiązałem to w następujący sposób:
- dodałem "klawisz przełączający" z akcją "Change tour language" w obie strony, czyli z en -> pl oraz pl ->en
- zakładce dodałem 2 wersje językowe: "wybór języka: pl,en"
(link do wirtualnego spaceru, w którym taką akcję stworzyłem: http://krywanfoto.pl/wp-content/uploads/pano/Dom_Koprowo_pl_en.html

Program wygenerował mipliki "messages_en" oraz "messages_pl", jednak, żeby mi działało, to musiałem w "messages_en" zmienić wszystko z j. polskiego na j. angielski -  i teraz mam pytanie:
- czy jest jakiś plugin do KRPano, dzieki któremu wgra się różne języki do generowanych spacerów?

Obecnie, w związku z tym, że mam zainstalowaną polską wersję programu, jak zmienię wersję języka spaceru na "en", to i tak tylko generuje plik z końcówką "en", ale wszystkie przyciski w panelu sterowania są po polsku, co jest dla mnie trochę bez sensu.

panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Kwiecień 19, 2017, 12:13:45 »

Pierwsza rzecz - nie myl samego KRPano z Panotour. Ten post powinien wylądować w wątku poświęconemu Panotour.

KRPano nie ma żadnego pluginu do tworzenia wersji językowych. Klauss nawet nie sugeruje jak to zrobić. Koderzy robią to we własnym zakresie i każdy na swój sposób - lepiej lub gorzej.

Jeżeli Panotour tworząc "wielojęzyczność" wycieczek tworzy tylko mechanizm i pliki z tekstami (iddzielne dla każdego języka) to od biedy można to zrozumieć - w wycieczkach tłumaczy się na ogół dużo więcej niż tylko podpowiedzi pod 5 standardowymi przyciskami kontrolnymi, a tłumaczenia zawsze leżą po stronie twórcy wycieczki. Panotour to nie translator.

Coś więcej pewnie będą mogli powiedzieć Ci, którzy Panotourem posługują się na codzień.

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
jodri
Początkujący
*

« Odpowiedz #2 : Kwiecień 19, 2017, 12:40:22 »

Wielkie dzięki za rzetelną odpowiedź.
Rzeczywiście pomyliłem KRPano ( o którym nie mam bladego pojęcia) z Panotour.

Jeżeli temat jest nie na miejscu, to proszę o przerzucenie do innego miejsca lub usunąć temat.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!