Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Październik 23, 2017, 08:43:37

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Kontrast na łączeniach panoram  (Przeczytany 336 razy)
katysz
Początkujący
*

« : Czerwiec 08, 2017, 11:01:05 »

Niedawno zacząłem podrasowywać swoje panoramy w Lightroomie CC, tylko że przy wrzucaniu panoram do podglądu, na łączeniach pojawia się kontrast odcieni.
https://drive.google.com/file/d/0BwTP2vA4kXzIOXhtTF9NbXpNUWM/view?usp=sharing - te panoramy akurat są złączone na płasko i skrócone, żeby pokazać co jest nie tak, (dałem na dysk google, bo za duży plik na jakikolwiek darmowy hosting).

Da radę ingerować w wygląd zdjęć nie psując tego połączenia? Kiedyś robiłem to w picassie i nie było problemów, ale Lightroom jest bardziej rozbudowany i ma więcej opcji.
Pozdrawiam
zbigi
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 15, 2017, 16:09:46 »

Moja rada jest taka: "podrasowuj" zdjęcia przed sklejeniem w panoramę.
Programy do sklejania panoram mają bardzo dobre algorytmy wygładzające połączenia zdjęć, ale po sklejeniu minimalne różnice w nasyceniu, równowadze kolorów, kontraście i ekspozycji pozostają. "podrasowywanie" te minimalne różnice "uwypukla", tj. czyni je zauważalnymi.
Jeśli poddasz podobnej obróbce zdjęcia składowe, to w trakcie renderowania z nich panoramy blender znowu wygładzi przejścia na granicy zdjęć składowych i staną się niezauważalne dla oka.

Zbigniew Pilip
http://fotopano.pl
pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 17, 2017, 20:04:43 »

wyslij je w JPG wrzuc na jakis serwis strasznie duzo zachodu zeby je zobaczyc sciagac i rozpakowywac zipa ?
mozesz uzyc pedzla w LR to miejscowej korekty ale lepiej chyba tak jak pisal Zbigi

Mariusz Kalinowski
www.mariuszkalinowski.com
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!