Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Grudzień 11, 2017, 03:16:42

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak zaprojektować i udostępnić wirtualny spacer na potrzeby google Street view  (Przeczytany 427 razy)
jodri
Początkujący
*

« : Czerwiec 27, 2017, 08:55:18 »

Witam  serdecznie.
Mam pewien problem - i kieruję pytanie dla życzliwego Rekomendowanego fotografa google.

Otóż po dodaniu ponad 50 panoram do google otrzymałem plakietkę "Rekomendowany fotograf google".
Już kilka razy próbowałem stworzyć wirtualny spacer "w środku" na potrzeby google, ale za każdym razem odbijam się od ściany. W czym rzecz?

Na zainstalowanym street view na androidzie uploaduję panoramy, zamieszczam pod adres danej firmy i je udostępniam. Zamiast automatycznego wykrycia i stworzenia jednego wirtualnego spaceru, udostępniane są na profilu firmy pełno panoram.
Starałem się wszystkie panoramy pozaznaczać i niby je "łączę" w street view", ale zamiast jednej pomarańczowego punktu na mapie powstaje z 15 niebieskich punkcików.

I teraz pytanie: czy jest w ogóle jakiś tutorial o dodawaniu wirtualnych spacerów do street view? Przejrzałem YT, nawet google, ale wszystkie sposoby są chyba nieaktualne ( np informacja, że można dodać w windowsie, teraz chyba tylko i wyłącznie w street view na androidzie albo na IOS).

Jeżeli ktokolwiek zna odpowiedź na pytanie?Chichot
panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 28, 2017, 11:11:35 »

Od 1 czerwca br. program Business Views praktycznie przestał istnieć. Nie ma już pomarańczowych kropek, obrazków z gatunku "Zobacz wnętrze" ani edytora dostępnego przez www (na kompie). Dzisiaj w zasadzie każdy może być "rekomendowanym" po publikacji 50 fotosfer na mapach, a Tworzenie wycieczek odbywa się za pomocą aplikacji Street View (przynajmniej jeżeli chodzi o Google'a). Jeżeli chcesz stworzyć wirtualny spacer to:

1. Korzystasz z aplikacji Street View na smatfon/tablet.

2. Korzystasz z jednego z serwisów, które jeszcze oferują publikowanie takich wycieczek (korzystają z API Googla, ale część jest płatna).

Jeżeli takie publikacje są sporadyczne i masz tablet (zawsze to wygodniejsze niż smartfon) skorzystaj z pkt. 1. Panoramy wrzucać możesz z poziomu przeglądarki w komputerze. Rozmieszczanie poszczególnych punktów i ich łączenie już niestety tylko w aplikacji Street View. Na pewno nie jest to tak wygodne jak istniejący do tej pory edytor, ale zawsze to coś.

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!