Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Wrzesień 19, 2017, 23:36:44

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Witam i pozdrawiam z Karkonoszy  (Przeczytany 132 razy)
Vigor
Początkujący
*

« : Sierpień 23, 2017, 16:14:03 »

Witam serdecznie zakręconych sferycznie. Od jakiegoś czasu namiętnie przeglądam forum i zauważyłem iż od dłuższego czasu nie pojawiają się wątki o najnowszych wersjach Ptgui natomiast o Autopano jak najbardziej i nie wiem co mam myśleć czy to oznacza że Autopano po ostatnich aktualizacjach jest tak dobry iż tylko on zasługuje na uwagę.  Jak każdy początkujący mam odwieczny dylemat który program wybrać , na razie składam w Huginie i po za czasem oczekiwania na efekt finalny z programu jestem zadowolony.
zbigi
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Sierpień 24, 2017, 10:17:47 »

Sam używam Autopano, ale doradzałbym Ci PTGUI.

Zbigniew Pilip
http://fotopano.pl
Vigor
Początkujący
*

« Odpowiedz #2 : Sierpień 24, 2017, 18:09:17 »

Dziękuję za szybką odpowiedź, to mam zagwozdkę panoramy złożone w Huginie nie składają  się w PTGUI pomimo dodawania kolejnych punktów kontrolnych natomiast Autopano dosyć szybko poradził sobie z szyciem. Czy możliwe aby wstępny retusz statywu w LR miał wpływ na połączenie panoramy w PTGUI.
pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Sierpień 24, 2017, 22:42:47 »

nie uzywaj LR do usuwania statywu od tego masz maske w PTGUi lub po zlozeniu pano  usuwasz w PS a ja czasami nawet wole usuwac w affinity photo

Mariusz Kalinowski
www.mariuszkalinowski.com
Vigor
Początkujący
*

« Odpowiedz #4 : Sierpień 27, 2017, 18:27:29 »

dziękuję za cenne uwagi
panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #5 : Sierpień 28, 2017, 09:40:05 »

PTGui ma się całkiem dobrze, rzadsze komentarze na jego temat należy przypisać jedynie rozleniwieniu użytkowników tego forum.

Co do wybroru - na poziomie podstawowym przypomina on trochę wojnę zwolenników Canona i Nikona na wykresy. To są produkty na tyle technicznie dojrzałe, że ewentualny wybór przez początkującego powinien być raczej duktowany przejrzystością i przyjaznośćią interfejsu (i jego zrozumieniem). Autopano miał swego czasu opinię programu, który lepiej radzi sobie z analizą zdjęć, ale te różnice dzisiaj nie są już aż tak duże. Sam używam PTGui. Interfejs Autopano mnie... odrzuca.

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
Vigor
Początkujący
*

« Odpowiedz #6 : Sierpień 30, 2017, 12:40:18 »

Przeszukałem forum ale nie znalazłem informacji czy w programie do łączenia panoram  Panotour można wygenerowac kod HTML na stronę. Jeśli nie to byłbym wdzięczny za podanie listy  programów niekoniecznie tych najdroższych w których jest taka możliwość z góry dziękuję za pomoc.
zbigi
Gaduła

« Odpowiedz #7 : Sierpień 31, 2017, 10:28:29 »

Program Panotiur nie służy do skladania panoram (slejania zdjec w panoramę), ale do tworzenia wycieczek wirtualnych. Tworzone są wszystko pliki potrzebne do publikacji wycieczki na stronie internetowej: HTML, XML, JS, SWF.
Programy do sklejania nie tworzą kodu HTML.

Zbigniew Pilip
http://fotopano.pl
pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Sierpień 31, 2017, 14:12:11 »

zeby uzyc Panotour musisz miec gotowe panoramy min 1  w programie dodajesz linki  miedzy panoramami jezeli masz ich wiecej  mozesz umiescic mape i mini galerie,  program wygeneruje ci plik miedzy innymi .html ktory mozesz otworzyc w przegladarce www
inny program ktory to robi to pano2vr lub Krpano droplet  (przeciagasz panoramy nad ikone dropletu i puszczasz program stworzy podstawowa wycieczke ).

Mariusz Kalinowski
www.mariuszkalinowski.com
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!