Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Grudzień 11, 2017, 03:15:29

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Prostowanie horyzontu w affinity  (Przeczytany 133 razy)
pest801a
Gaduła

« : Listopad 02, 2017, 19:36:34 »

Prostowanie panoramy 360 w affinity photo
https://vimeo.com/240482263

Mariusz Kalinowski
www.mariuszkalinowski.com
panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #1 : Listopad 02, 2017, 23:20:41 »

Ciekawostka ale chyba tylko ciekawostką pozostanie.

Po pierwsze większość stitcherów ma możliwość prostowania panoramy (dużo precyzyjniej) więc po co do tego specjalnego zadania używać kolejnej aplikacji? Po drugie przedstawiona metoda jest taką trochę metodą "na oko". W podobny sposób można to zrobić w edytorze PTGui za pomocą dwóch ruchów myszy. Animacja na dole tego przykładu (https://www.ptgui.com/man/straighten.html) pokazuje jak to zrobić - trwa to 3-4 sekundy. No i trzecia rzecz - w zależności od scenerii stosuje się trochę różne techniki: linie pionowe w budynkach i zabudowie miejskiej, linie poziome przy otwartch przestrzeniach z wyraźnie zarysowanym horyzontem i "na oko" w pozostałych scenach (góry, lasy itp.). Przedstawiony przykład chyba sprawdziłby się dobrze tylko w tym drugim przypadku (mimo, że pokazano wszystkie trzy przypadki).

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #2 : Listopad 06, 2017, 22:51:57 »

Leszku nowosc moze i nie bardzo uzytkowa ale jak ktos niema PTGUi a ma Affinity moze mu sie przyda forum traktuje jak kompedium wiedzy wiec mysle ze warto trzymac tu linka dla uaktulanienia bazy wiedzy ze jest taka mozliwosc. Affinity lubie  nawet lepiej niz PS np to maskowania statywu np na trawie nie rozmazuje tak krawedzi jak wypelnienie w PS, i inpanting dziala szybciej np jak chce sie duzo ludzi usunac z panoramy uzywalem w zatloczonej ulicy i wyczyscilem zdumiewajaco szybko i zadowalajaco  w nowym PS tez jest opcja podobna nie wiem kto od kogo to sciagnal tu jest link dla przykladu
https://www.youtube.com/watch?v=rzL3vTYU-bQ&index=5&list=PLX8BUwl3HGWozVNpcfic-BPPdLSfU1gOn
panorame czesto otwieram w ps jak juz zalatam statyw wiec moze i odrazu jak by bylo trzeba cos poprawic moze sie przyda nie probowalem jeszcze nie wiem czy mi to przypasuje ale moze inni sie wypowiedza jezeli tego uzyja Ptgui jest nie zawodne ale trzeba probowac roznych sposobow moze cos akurat sie sprawdzi

Mariusz Kalinowski
panomaster
Moderator Globalny
Gaduła

« Odpowiedz #3 : Listopad 07, 2017, 08:58:41 »

Mariuszu bardzo dobrze że podałeś taką informację. Ja jej przeceż nie dyskwalifikuję - pozwoliłem sobie wydać opinię i tyle. Co do PTGui - ovczywiście, że nie każdy ma ten program i korzysta z czegoś innego, ale prostowanie panoramy to temat tak oczywisty, że trudno podejrzewać, że są jakieś stitchery, które takiej możliwości nie oferują.

Leszek Cuper
Wirtualne wycieczki
Panoramy 360
GG: 237322
pest801a
Gaduła

« Odpowiedz #4 : Listopad 07, 2017, 16:30:10 »

wszystko sie zgadza  ja uzywam PTGUi i autopano oba maja prostowanie ale do autopano nie da sie zaimportowac gotowej panoramy i ja wyprostowac mi osobiscie czasami szybciej jest zlozyc pano z krzywym horyzontem w ptgui i prostowac po zlozeniu otwierajac ja jeszcze raz w tym samym PTGUi rozne sa sposoby jak komu wygodniej warto wiedziec ze taka opcja jest a zreszta moze jakas aktywnosc wzrosnie
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2017, 16:39:49 wysłane przez pest801a » Zapisane

Mariusz Kalinowski
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!