Panoforum - vr360.pl - Forum poświęcone zdjęciom panoramicznym
Aktualności: Jeli masz problem z rejestracją i nie wyświeltla Ci się numerek: zmień przeglądarkę.
Ze względu na ataki na forum, wprowadziłem drobną zmianę w sposobie rejestracji, musisz wystukać następujący adres:

*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
Czerwiec 28, 2017, 07:55:17

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Lustrzanka czy kompakt  (Przeczytany 16535 razy)
raulo
KRPano Guru
Gaduła
*

« : Styczeń 01, 2010, 21:42:24 »

Od dłuższego czasu myślę nad latawcem.
W związku z tym mam pytanie. Czy wystarczy, ze zakupię jakiś kompakt + konwerter fisheye czy tez lepiej lustrzanka. W moim przypadku D90.
Domyślam się, ze D90 + Sigma 8mm będzie ze 3x cięższy od kompaktowego aparatu no i w razie upadku większe koszty.
Ale chodzi tez o jakość dlatego pytam.
Druga sprawa czy takie panoramy to głównie 2 ujęcia czy tak jak na ziemi np 5+nadir+zenit ?

Rafał Sobczak
www.fotosobczak.pl
gg: 1883533
lookdigital
Forumowicz
Gaduła
*

« Odpowiedz #1 : Styczeń 02, 2010, 14:37:33 »

Od dłuższego czasu myślę nad latawcem.
W związku z tym mam pytanie. Czy wystarczy, ze zakupię jakiś kompakt + konwerter fisheye czy tez lepiej lustrzanka. W moim przypadku D90.
Domyślam się, ze D90 + Sigma 8mm będzie ze 3x cięższy od kompaktowego aparatu no i w razie upadku większe koszty.
Ale chodzi tez o jakość dlatego pytam.

to ty musisz zdecydować czy ważniejsza jest jakość

Druga sprawa czy takie panoramy to głównie 2 ujęcia czy tak jak na ziemi np 5+nadir+zenit ?
różne zdjęcia robiłem różnymi metodami, zależnie od tego co było ważniejsze

raulo
KRPano Guru
Gaduła
*

« Odpowiedz #2 : Styczeń 02, 2010, 15:32:46 »

A jak dowiedzieć sie jaka mniej więcej siłę nośną (udźwigu) ma dany latawiec.
W specyfikacjach tego nie ma.

Rafał Sobczak
www.fotosobczak.pl
lookdigital
Forumowicz
Gaduła
*

« Odpowiedz #3 : Styczeń 03, 2010, 10:53:46 »

ja to robiłem eksperymentując, a mimo wszelkich środków ostrożności podczas mojego pierwszego lotu obiektywem za 1000zł pociągnąłem po ziemi

raulo
KRPano Guru
Gaduła
*

« Odpowiedz #4 : Styczeń 03, 2010, 11:34:11 »

Upss to musiało boleć Smutny

Teraz jeszcze pytanie jakie mamy średnie prędkości wiatrów w Polsce np centralnej.
W sumie to ciężki temat. Nad morzem wystarczy mały latawiec a w centrum już jakiś duży zapewne.
Nie mam tyle pieniędzy aby kupować i eksperymentować. Chyba dlatego tak niewielu ludzi w Polsce zajmuje sie tym tematem.

Rafał Sobczak
www.fotosobczak.pl
lookdigital
Forumowicz
Gaduła
*

« Odpowiedz #5 : Styczeń 09, 2010, 00:56:29 »

latanie jest upierdliwe, ryzykowne, dość drogie, czasochłonne i prócz frajdy nie musi ci dostarczyć nic więcej

musisz mieć co najmniej 3 latawce różnej wielkości, mimo, że w pl nie wieje bardzo, ale jadąc gdzieś nigdy nie wiesz jaki będzie wiatr, musisz mieć radio, linki, kołowrotek i aparat z odpowiednim obiektywem

gdbym ja miał odtworzyć swój sprzęt latający to mogłoby mnie to kosztować ok 5000 bez aparatu i obiektywu, mimo, że wjem jak i wiele rzy robię sam, lecz latawce i tak wymagają jakości a to kosztuje

radzę zacząć od małego latawca i polatania dla zabawy - najpierw musisz zrozumieć latanie

jakby co mam nowy kapilot, bardzo duży, mnie kosztował 1200, tobie mogę oddać za 1000

Dawid
Użytkownik
**

« Odpowiedz #6 : Marzec 05, 2010, 10:49:04 »

Witam.
Strasznie zaintrygował mnie temat robienia zdjęć z latawca/balonu.
Po przeczytaniu wszystkich tematów z działu "Panoramy z powietrza"
widzę, że największym problemem jest tutaj waga jaką musi podnieść latawiec.
Moje pytanie brzmi:
Czy warto mi jako początkującemu amatorowi zacząć bawić się w KAP
nie od lustrzanki czy kompakta tylko od telefonu komórkowego?
Wiem, że pomysł może szalony bo jakość zdjęć i.t.d.
Ale mam taką starą Nokię N95, która posiada tryb sekwencji robiący 5Mpix zdjęcia co 10 sekund,
aż do wyczerpania baterii lub pamięci.
Odpada zatem problem z wyzwalaniem migawki, a waga telefonu to jedyne 120 gram co myślę,
że jest największą zaletą i dla kogoś kto zaczyna z KAPem jest idealne.
Co o tym sądzicie? (tylko nie krzyczcie)
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2010, 10:56:14 wysłane przez Dawid » Zapisane
zbigi
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 05, 2010, 11:25:32 »

KAP? Chyba za stary jestem na ten slang. Kite Air Pano? Wikipedia ani inne słowniki nie znają tego terminu. To coś nowego w slangu młodzieżowym?
wigi
Gaduła

« Odpowiedz #8 : Marzec 05, 2010, 12:10:08 »

Zbigi, ja też jestem już stary, ale dałam radę rozszyfrować ten skrót (wcale nie slang, tylko skrót) - chodzi zapewne o Kite Aerial Photography.
Ten temat od niedawna i mnie intryguje. Dawid, jeśli masz zapał i chęci to nie czekaj na opinie, tylko sprawdź to w praktyce, wiele nie ryzykujesz, a zdobędziesz doświadczenie, które się przyda w przyszłości.

Witek
http://wigi.pl
gg 2040416
BeeR
Gaduła

Jestem Robert :)

« Odpowiedz #9 : Marzec 05, 2010, 13:03:58 »

Że tak powiem.. http://lookdigital.pl/index.php?page=KAP

Człowiek uczy się przez całe życie...
----------------------

http://www.silcom.pl

Używam: Nikon D40 - Samyang 8mm / Nikkor 18-55mm / Nikkor 55-200mm - Gigapano 2.6.3 - Photoshop CS5 - KRPano 1.0.8.14
lookdigital
Forumowicz
Gaduła
*

« Odpowiedz #10 : Marzec 09, 2010, 15:13:59 »

poza tym latanie to fajna frajda, nawet bez aparatu

Irek W.
Gaduła

w 360° dookoła świata

« Odpowiedz #11 : Marzec 10, 2011, 01:04:03 »

poza tym latanie to fajna frajda, nawet bez aparatu

W zeszłym roku zrobiłem trochę panoram z balonu i ciekaw jestem jak to jest z latawcem. Czy można utrzymać latawiec a tym samym aparat we w miarę stabilnej pozycji na czas potrzebny na pełny obrót i wykonanie serii zdjęć? Czy cierpliwie trzeba czekać na odpowiedni moment, albo potem z wielu zdjęć próbować składać panoramę? Moje wspomnienia z pracy z balonem nie należą do przyjemnych, kołysanie we wszystkie strony niezależnie od prędkości wiatru dawało się we znaki w późniejszej obróbce (balon był zawsze na pojedyńczej linie, teoretycznie dwie liny powinny go ustabilizować, ale nie zdecydowałem się na próby).

Irek Wilkiewicz
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.3 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC | Dilber MC Theme by HarzeM
Serwis należy do lookdigital.pl

Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!