Wizytówka stolicy – wirtualna wycieczka na Dworzec Centralny

Wizytówka stolicy – wirtualna wycieczka na Dworzec Centralny

Co zobaczy wielu z  podróżnych, którzy w czerwcu przyjadą na Euro 2012? Co ogląda kilka tysięcy pasażerów dziennie? Najważniejszy dworzec kolejowy w stolicy. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po obiekcie.

Dworzec nie cieszy się dobrą opinią podróżnych. Trudno utrzymać w nim czystość, nie prezentuje się też tak, jak przystało na europejską stolicę. Jednak nie zawsze tak było. W 1975 r. (wówczas został oddany do użytku) dworzec dostał nagrodę architektoniczną i tytuł  „Mistera Warszawy ’75”.

Przed mistrzostwami Euro 2012, kosztem 48 mln złotych, wyremontowano obiekt (na zdjęciach stan na październik 2011 r.). W ramach ”liftingu Centralnego” odświeżono perony, wymieniono podwieszane sufity. Ściany oraz podłogi zostały oczyszczone. Do odnowionych galerii handlowych zostali zaproszeni nowi najemcy. Do dyspozycji pasażerów pojawiły się nowe tablice informacyjne i udogodnienia dla niepełnosprawnych. Dodatkowo zostały zainstalowane systemu monitoringu, poprawiono wentylację, uszczelniono przecieki.

Jak wygląda Dworzec po liftingu? Sprawdźcie sami w serwisie Onet.pl: http://biznes.onet.pl/wizytowka-stolicy-wirtualna-wycieczka-na-dworzec,18493,4997163,4933024,327,news-detal

Udostępnij artykuł