Możliwość wirtualnych spacerów po obiektach i nie tylko

Możliwość wirtualnych spacerów po obiektach i nie tylko

Coraz większa liczba deweloperów oraz właścicieli obiektów turystycznych zgłasza się do firm, oferujących nagrania kamerami 360. Interesuje ich możliwość filmowania wnętrz oraz montażu tak zwanych wirtualnych spacerów, by umieścić je na stronie internetowej. W ten sposób klienci mogliby zapoznać się z wyglądem ośrodka, nowego apartamentowca czy wielu innych miejsc tylko przy pomocy sieci. Pozwala to zaoszczędzić budżet na dojazdy oraz czas, poświęcony na znalezienie idealnego miejsca wypoczynkowego.

Jak powstają wirtualne filmy 360?

Filmowanie krajobrazów, obiektów czy innych przestrzeni, wykonywane jest przy pomocy kamery sferycznej. Została ona tak zaprojektowana, by w jednym momencie wykonywać rzut okolicy z każdej strony. Pozwala to na stworzenie wirtualnej mapy, która umożliwia poruszanie się osobom odwiedzającym witrynę po konkretnej przestrzeni, przeskakując z jednego punktu do drugiego. Nagrania musiały zostać tak przystosowane, by po ich zmontowaniu, tworzyły całość na jednej płaszczyźnie. Filmy 360 to dopiero pierwszy etap przygotowywania spacerów, które chętnie są wykorzystywane jako sposoby promocji miasta, uniwersytetu, a także obiektów wypoczynkowych. Wymagają one dalszych obróbek, udoskonaleń i zabiegów, zanim klienci zapoznają się z efektem.

Możliwość streamowania wydarzeń na żywo

Aktualnie najbardziej pożądaną opcją jest udostępnianie obrazu 360 w licznych serwisach. W ten sposób można uczestniczyć w szkoleniach, zdobywać wiedzę, jednocześnie nie ruszając się z domu. Przedsiębiorcy decydują się na takie rozwiązanie, bowiem streaming Live 360 znacznie poszerza dostęp klientom do płatnych materiałów oraz pozwala obserwować także reakcje aktywnych uczestników. Tego typu transmisje wykorzystywane są także dla turystów, którzy chcą zobaczyć, jak w danym momencie wygląda konkretna miejscowość. Mogą rzucić okiem na polskie morze bądź ośnieżone szczyty, ocenić pogodę oraz ilość osób, przewijających się uliczkami. Jest to kolejny powód, dlaczego na rynku pojawia się coraz więcej firm, oferujących kamery sferyczne bądź fotografowanie nimi okolicy.

Najnowsze technologie są na tyle rozwinięte, że pozwalają na internetowe zwiedzanie budynków, turystycznych miejscowości oraz innych miejsc, jakie decydują się na utworzenie wirtualnych spacerów. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które przykuwa uwagę zainteresowanych i zachęca do odwiedzin w danych obiektach. Dlatego warto wykorzystać potencjał kamer sferycznych, skorzystać z pomocy fachowców, aby otrzymać świetny materiał reklamowy.

Udostępnij artykuł