Modernizacja Linii Obwodowej - wirtualny spacer

Modernizacja Linii Obwodowej - wirtualny spacer

Modernizacja linii obwodowej pomiędzy dworcami Zachodnim i Gdańskim w Warszawie to jedna z ważniejszych inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczonej dla warszawskiej aglomeracji. Realizowany od lutego 2017 roku projekt swojego finału doczekał się w październiku 2019, kiedy to Konsorcjum Budimeksu ze Strabagiem i ZUE oddało do użytku stację Warszawa Powązki.

W ramach projektu zmodernizowane lub przebudowane zostało 6 przystanków kolejowych z wiatami: Warszawa Zachodnia Peron 8, Wola, Młynów, Koło, Powązki i Warszawa Gdańska. Przebudowano także 3 wiadukty kolejowe – nad ulicami Obozową, Kasprzaka i Wolską, a akże kładki nad ul. Górczewską. Wybudowane zostało także nowoczesne Lokalne Centrum Sterowania.

Postęp prac, a zwłaszcza prezentacja stanu poszczególnych lokalizacji przez i po zakończeniu przebudowy to temat kolejnej, wykonanej przez nas wirtualnej wycieczki. Prace nad jej powstaniem trwały niemal 3 lata co czyni ją jednym z najdłużej realizowanych tego typu projektów w Polsce. 

Warto także wspomnieć, że jest to jeden z nielicznych przykładów zastosowania fotografii panoramicznej w dokumentowaniu postępu prac inwestycji budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem prezentacji widoków przed i po realizacji.

Wirtualny spacer można zobaczyć pod adresem https://www.plk360.pl/

Udostępnij artykuł