Oryginalny sposób na reklamę obiektu turystycznego

Oryginalny sposób na reklamę obiektu turystycznego

Przed rozpoczęciem sezonu letniego, wiele obiektów decyduje się na poszukiwanie nowych sposobów na reklamę. Wynika to z ciągłego wzrostu liczby nowych hoteli oraz pensjonatów, które często oferują korzystne ceny dla nowych gości. Nie mają więc innego wyboru, jak znaleźć swoje największe zalety i z ich pomocą przyciągnąć do obiektu odwiedzających. Tylko jak się wyróżnić, kiedy konkurencja jest tak duża? Wystarczy pomysł na świetną, nowoczesną reklamę, której dobrym przykładem są filmy 360, ukazujące piękne widoki i atrakcje z lotu ptaka.

Jak wybrać firmę, która wykona i zmontuje film promocyjny?

Kreatywne i ciekawe wykonanie reklamy wymaga od twórców dużej ilości czasu oraz odpowiedniego montażu. Właściciele obiektu powinni więc liczyć się z faktem, iż muszą rozpocząć poszukiwania wykonawcy na kilka miesięcy przed sezonem, bądź w czasie ostatnich dni sezonu, by na następny już udostępnić nową reklamę.

Produkcja filmów 360 wymaga odpowiedniego sprzętu i to powinno być pierwszym czynnikiem, jaki sprawdza się podczas wybierania firmy. Doświadczenie oraz dotychczasowe realizacje mogą być sporą pomocą, zwłaszcza jeśli wykonawca zajmował się już filmami promocyjnymi wydarzeń sportowych czy właśnie obiektów wczasowych. Pokazanie największych zalet miejscowości oraz ośrodka wypoczynkowego na pewno przyciągnie odwiedzających, chociażby dzięki ciekawej formie prezentacji.

Na co zwrócić uwagę podczas planowania filmu?

Firma oferująca swoje usługi na pewno zaproponuje własną wizję realizacji filmu promocyjnego. Nie oznacza to jednak, że właściciel nie ma prawa w to ingerować, wręcz przeciwnie. Jak przedstawi on swoje propozycje ujęć bądź określi, na czym mu najbardziej zależy, to będzie można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Produkcja filmów VR wymaga precyzji od zespołu i zaangażowania osoby zajmującej się marketingiem, by ująć dokładnie takie elementy, jakie koniecznie muszą pojawić się w reklamie. Dopiero po nakręceniu niezbędnych ujęć, ekipa zabiera się za montaż obrazu, by niebawem przedstawić efekty wspólnych prac. Umieszczenie takiego filmu reklamowego jako stała część na stronie internetowej może zainteresować odwiedzających i wpłynąć na zwiększenie liczby rezerwacji.

Nowoczesne technologie dają wiele możliwości reklamowania swoich przedsiębiorstw. Dotyczy to zwłaszcza branży turystycznej, gdzie co sezon trzeba dbać o stałych klientów oraz zainteresować nowych. Wykonanie filmu 360 może okazać się ciekawym rozwiązaniem, które przyniesie wiele korzyści, nie tylko w postaci reklamy w mediach społecznościowych, ale również zysków z wynajmu miejsc noclegowych.

Udostępnij artykuł