Jak dotychczas największe zdjęcie w Polsce.Jegol rozdzielczość to 193 991 x 33 399 punktów , co daje wielkość około 6 Gigapixeli. Jej wydruk przy 300 dpi mógłby mieć wymiary 16 metrów długości oraz 2.8 metra wysokości.

Opis projektu

Panorama została wykonana z dachu Hotelu Intercontinental , jednego z najwyższych budynków w centrum Warszawy . Z powodu dziesięciometrowej ściany stojącej na dachu ustawienie aparatu powyżej najwyższego punktu okazało się bardzo trudnym zadaniem . Musieliśmy skorzystać z 15 metrowego masztu na którym zamontowaliśmy zestaw głowicy z aparatem i obiektywem .

Aparat wraz z obiektywem 200 mm został zamontowany na sterowanej przy pomocy komputera głowicy Panogear. Kilkaset zdjęć zostało wykonaliśmy w czasie ponad dwóch godzin .

Do ich łączenia wykorzystaliśmy najlepszy naszym zdaniem program tj. Autopano Giga 2 , którego producentem jest , tak samo jak głowicy ,  francuska firm Kolor . Za wyświetlenie panoramy w trybie multiresolution odpowiada KRPano.
Łączenie trwało ponad 70 godzin . Obróbka tak przygotowanej panoramy zajeła nam ponad miesiąc.

Jako podkład muzyczny wykorzystaliśmy utwór zespołu GOYA pt. Jak . Na panoramie można włączyć mapę pokazującą aktualne pole widzenia . Ciekawą funkcją jest również możliwość wygenerowania skrótu do aktualnie oglądanego miejsca. Umożliwia to jego wklejenie np. do maila i przesłanie innej osobie.

Zdjęcia do tej Gigapanoramy zostały wykonane w dniu 29 czerwca 2010 roku .

 


Udostępnij