Codziennie na stołeczne tory wyjeżdża ponad 600 wagonów tramwajowych. Żeby zapewnić sprawność działania w Warszawie funkcjonują cztery zajezdnie tramwajowe oraz zakład naprawy taboru. Jak wyglądają? Co się w nich dzieje? Zapraszamy do Wirtualnej Zajezdni Tramwajów Warszawskich. Na ponad 50. panoramach prezentujemy codzienną pracę zajezdni Wola.

Opis projektu

W listopadzie br. Tramwaje Warszawskie opublikowały na swoich stronach internetowych wykonaną przez nas Wirtualną Wycieczkę po zajezdni Wola.

Wirtualny spacer został podzielona na 4 mniejsze wycieczki prezentujące wybrane komórki zakładu: Zakład Eksploatacji Tramwajów R-1, Zakład Naprawy Tramwajów T-3, Zajezdnię Wola. Uzupenienie stanowią panoramy sferyczne aktualnie eksploatowanego taboru obrazujące wnętrza wagonów z perspektywy pasażera i motorniczego.

Na całość składa się 50 wysokiej rozdzielczości panoram sferycznych, w tym panorama z lotu ptaka (wykonana z wys. ok. 40 m). Prezentacja została dodatkowo wzbogacona o informacje tekstowe, nagrania lektorskie, dodatkowe multimedia (zdjęcia, filmy). Wbudowany "wirtualny prezenter" wprowadza oglądających w prezentację a także wytłumaczy w jaki sposób można z niej skorzystać.

Wirtualny spacer dostępny jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.


Udostępnij