Na ponad 300 zdjęciach panoramicznych zaprezentowano największe atrakcje turystyczne powiatu wielickiego, wśród których nie zabrakło zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce...

Opis projektu

Jedna z najbardziej obszernych prezentacji panoramicznych w Europie. Na ponad 300 zdjęciach panoramicznych zaprezentowano największe atrakcje turystyczne powiatu wielickiego, wśród których nie zabrakło zabytkowej Kopalni Soli, Muzeum Żup Krakowskich, klasztoru ss. Benedyktynek w Staniątkach, Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku przeniesionej czasowo z krakowskich Sukiennic do Zamku Królewskiego w Niepołomicach czy domu Tadeusza Kantora w Huciskach.

Jedna z komór Trasy Turystycznej: Komora Weimar nie posiada stałego oświetlenia – odgrywany jest tam popularny na zachodzie spektakl światła i dźwięku. Naświetlenie serii zdjęć (jedno naświetlenie trwało cały cykl spektaklu) w tej wyjątkowo trudnej komorze trwało niemal półtorej godziny.

Wirtualny spacer prezentuje także mniej znane, choć równie atrakcyjne obiekty: Puszczę Niepołomicką, Zamek Królewski w NIepołomicach czy liczne kościoły, w tym ten w Niegowici, będący pierwszą parafią Jana Pawła II.

Prezentacja dostępna jest w wersji Flash. Na potrzeby promocji Powiatu, przygotowana została także wersja off-line do publikacji na płytach CD/DVD.


Udostępnij